OGŁOSZENIA

                                

                                          

                                                 

                          

                      XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 14 .X. 2018R.

 

1. Dziś przeżywamy „Dzień Papieski”, dzień dziękczynienia za Pontyfikat Św. Jana Pawła II. Jest to dzień ogólnopolskiej zbiorki na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży. Ofiary będą zbierane po Mszy Św. przed Kościołem. Otrzymamy też pamiątkowe obrazki i znaczki papieskie.

2.  Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Modlić się będziemy w intencji misji.

3. We wtorek przypada  40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszam na Msze Św. i Różaniec w intencjach Papieskich.

4. Zachęcam do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Przypominam, że te ostatnie będą odczytywane w Wszystkich Świętych na cmentarzu przed Mszą Św.

5. Za tydzień zbierzemy ofiary na cele gospodarcze. Dziękuję p. Irenie i Mieczysławowi Matuszewskim wraz z dziećmi za odnowienie Kielicha mszalnego wraz z Puszką i pateną. Jest to piękny dar, który służyć będzie do sprawowania Mszy Św.

6. Dziękuję za liczny udział w Uroczystościach Odpustowych i tym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości. Dziękuję młodzieży Bierzmowanej wraz z P. Katechetką, p. Kościelnemu za dekoracje Kościoła, Jakubowi wraz z chórem Belcanto lektorom ministrantom. Bóg Zapłać.

7. W przygotowaniach grobów naszych bliskich na Uroczystość Wszystkich Świętych pamiętajmy, aby nie wszystkie śmieci wrzucać do kontenerów. Proszę więc o umiar i rozwagę w produkowaniu odpadów na terenie cmentarza.

8. Zachęcam do nabycia : „Gościa Niedzielnego”

9. Są do nabycia jeszcze kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, we wtorek Św. Jadwigi w czwartek Św Łukasza Ew. i w sobotę Św. Jana Kantego kapłana.

10. Intencje Mszalne.