OGŁOSZENIA

     

              

      XI NIEDZIELA ZWYKŁA. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ                                         16.06.2019

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. o godz. 10:00.

2. W czwartek 20 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Msze Św. o godz.  8:00  i 11:00. Po Mszy Św. o godz.11:00 i nabożeństwie czerwcowym wyruszy procesja eucharystyczna tradycyjną trasą. Proszę aby w procesji wzięły udział dzieci z Pierwszej Komunii Św. w swoich strojach, asysta procesyjna,  orkiestra oraz drużyny strażackie. Strażaków proszę o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

3. Proszę o dekoracje ołtarzy oraz okien i balkonów na trasie procesji. Ponawiam swój apel , aby dekoracja ołtarzy zajęły się następujące wioski: ołtarz kolo urzędu Gminy – Makówiec Janiszewo, ołtarz u p. Kurzyńskich – Majdany, Ksawery, Lubówiec, Wildno. Ołtarz u p. Romanowskiego –  Nowa Wieś,Lubianki, ołtarz przy figurce – Chrostkowo, i Chrostkowo Nowe. Proszę również o dekorację okien i domów na trasie Procesji Bożego Ciała. Niech to będzie wyraz naszej wiary.

4. W tym tygodniu  rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała. Adoracja w niedziele po Mszy Św. o godz. 12:00  wraz z Procesją Eucharystyczną.

5. W tym tygodniu  w środę zakończenie roku Szkolnego i katechetycznego. Zapraszam Dyrekcję  Nauczycieli Rodziców i uczniów  szkół w Chrostkowie i Nowej Wsi na Mszę Św dziękczynną na godz. 8:00

6. Dziękuje za ofiary na cele gospodarcze anonimowym ofiarodawcom. Na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano 100 zł. Bóg Zapłać

7. W tym tygodniu rozpocznę urlop. W tym czasie będzie mnie zastępował o. Jan. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w godz. czynnej kancelarii. Przypomnę codziennie przed i po Mszy Św. wieczornej.

8. Intencje mszalne.

W związek małżeński maja zamiar wstąpic: Majewski Mateusz kaw. zam Obory oraz Borowicz Daria Sandra, panna. Zam. Wildno. Zapowiedź druga. Gurtowski Grzegorz, kaw. zam. Wolęcin oraz Romanowska Marlena panna zam. Wildno. Zapowiedź druga.