Ogłoszenia duszpasterskie – 13.09.2020 r.

  1. W poniedziałek, 14 września ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, w piątek, 18 września UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA DIECEZJI PŁOCKIEJ, PATRONA POLSKI. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa
  2. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY NA NIEDZIELĘ 13 WRZEŚNIA 2020 R.

Kochani Diecezjanie!

W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. W specjalnym orędziu na ten Dzień Ojciec Święty Franciszek zwraca uwagę, jak ważne jest opowiadanie i utrwalanie w pamięci dobra, które się dzieje wokół nas. Papież pisze: „wierzę, że aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód”. Zadaniem środków społecznego przekazu,
a zwłaszcza mediów katolickich, jest usłużenie tej właśnie sprawie. Mają ukazywać prawdę, dobro i sens rzeczywistości, która nas otacza, a jednocześnie towarzyszyć człowiekowi w drodze, pracy, modlitwie i odpoczynku. Temu właśnie służy nasza diecezjalna rozgłośnia – Katolickie Radio Diecezji Płockiej, która od 29 lat
z Płocka i od 27 lat z Ciechanowa nadaje swój program. Cieszę się,
że od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie diecezji stał się Rypin na Ziemi Dobrzyńskiej.

Kochani, zachęcam Was, abyście słuchali naszej rozgłośni i z nią się modlili – choćby w południe i o 15.00, bo to jest nasze,
a jednocześnie najstarsze diecezjalne radio w Polsce. Doświadczyliśmy niedawno, jak ważna jest rola mediów w czasie panującej pandemii, jak dzięki nim możemy się łączyć we Mszy św.
i w niej duchowo uczestniczyć, zwłaszcza chorzy i starsi.

Chcę Was również prosić o wsparcie materialne dla naszego radia. Co 10 lat jako diecezja opłacamy koncesję (170 tys. zł) za nadawanie radiowe do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po zaciągnięciu opinii Diecezjalnej Rady Programowej KRDP postanowiłem poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. Wasza ofiara złożona za tydzień na tacę, za którą chcę już teraz z serca podziękować, będzie też wyrazem troski i odpowiedzialności za Kościół diecezjalny i jego media, tak ważne w dobie nowej ewangelizacji.

Pozdrawiam Was serdecznie z Tumskiego Wzgórza, zapewniam
o mojej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Decyzją Biskupa Płockiego taca z niedzieli 20 września 2020 roku jest przeznaczona na opłatę koncesji KRDP.

  1. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się w sobotę 19 września o godzinie 18:30  i w niedzielę, 20 września po Mszy Świętej o godzinie 12:00.
  2. Biały tydzień dla drugiej grupy dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę, czwartek i piątek.
  3. W przyszły piątek, 18 września, po Mszach Świętych proszę
    o posprzątanie kościoła mieszkańców Lubówca.
  4. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz