Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021 oraz intencje mszalne

  1. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła mieszkańców Chrostkowa Nowego.
  2. W czwartek 22 lipca Święto św. Marii Magdaleny.
  3. W piątek 23 lipca Święto św.Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  4. W przyszłą niedzielę 25 lipca liturgiczne wspomnienie św.Krzysztofa. W tym dniu będzie poświęcenie pojazdów. Podczas obrzędu poświęcenia będzie można złożyć ofiary, które będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom (zakup środków transportu).
  5. Wójt naszej Gminy zaprasza do mobilnego punktu szczepień. Od 19 do 25 lipca przy Urzędzie Gminy Chrostkowo można się zaszczepić przeciwko COVID-19 bez rejestracji, jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Godziny szczepień: Poniedziałek 13:00-16:00, w pozostałe dni 10:00-15:00.
  6. Proszę o stosowanie się do zaleceń sanepidu w związku z pandemią: dezynfekcja, dystans społeczny, maseczka.
  7. W tym tygodniu odszedł do Wieczności Ś.P. Henryk Cieloch z Wildna. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  8. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam zdrowia, pokoju i błogosławionego tygodnia.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W EUROPIE

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń.

Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii.

Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem.

Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 17 lipca 2021 roku

Intemcje mszalne

Poniedziałek 19.07.2021 r.17:30 ᵻ Jerzy Markowski od syna Grzegorza z rodzina pop.
18:00  ᵻ Józef Wachowski od siostrzeńca Darka z rodziną
Wtorek 20.07.2021 r.17:30 ᵻ Barbara, Ryszard i Stanisław Wiśniewscy, Stanisław Umerle
18:00 ᵻ Krzysztof Szczepański od Jolanty Tomczyk oraz rodz. Tomczyk z Dziećmi
Środa 21.07.2021 r.17:30 ᵻ Kunegunda Wiśniewska(pop.)
18:00 ᵻ Arkadiusz Piasecki, Barbara i Eugeniusz Dudzińscy
Czwartek 22.07.2021 r.17:30 O Boże błogosławieństwo dla Ryszardy Grefkowicz w 90 te urodziny z podziękowaniem za tyle lat życia
18:00 Marianna Ostrzycka (pop.)  
Piątek 23.07.2021 r.17:30 ᵻ Janina i Jan Fabiańscy
18:00 ᵻ Stanisław Cackowski (pop.)  
Sobota 24.07.2021 r.16:00 ᵻ Ryszard i Jadwiga Witkowscy
17:00 Ślub Renata Kowalczyk i Sebastian Schwenke
18:00 Ślub Michalina Sobocińska i Daniel Byczkowski
Niedziela 25.07.2021 r.8:00 ᵻ Rodzice i bracia Siudowscy
10:00 ᵻ Jadwiga, Tadeusz, Bożena, Piotr Dudzińscy, Stanisław Błoński
12:00 ᵻ Tadeusz Pietrowski( 3 rocz. Śm) chrzest

 

Możesz również polubić…