Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020 r.

 1. W czwartek, 22 października obchodzimy Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, Patrona naszego Województwa.
 2. List Biskupa Płockiego Piotra Libery:
  Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!
  W ostatnich dniach w niepokojący sposób rośnie liczba zachorowań na Covid-19. Choroba ta ponownie paraliżuje nasze codzienne życie, dotyka także księży utrudniając dostęp do sakramentów i ograniczając działalność naszych parafii.
  W związku z tym zwracam się do Was z gorącą prośbą. Proszę
  o wielką ostrożność i ścisłe przestrzeganie norm sanitarnych
  w naszych kościołach, kaplicach, kancelariach oraz wszędzie tam, gdzie odbywają się jakiekolwiek spotkania międzyludzkie.
  Proszę, aby duszpasterze pamiętali i ciągle przypominali wiernym o obowiązku zasłaniania nosa i ust w naszych świątyniach podczas wszelkich zgromadzeń. Obowiązek ten dotyczy także innych wskazanych przez władze państwowe miejsc.
  Drodzy Księża, pamiętajcie proszę, zgodnie z moją prośbą z 7 sierpnia 2020 r., że należy zapewnić wiernym możliwość użycia środka dezynfekującego na dłonie, dostępnego przy wejściu do kościołów. Apeluję również, aby z roztropnością i odpowiedzialnością, w trosce o zdrowie i życie ludzkie, szczególnie osób starszych i chorych, przestrzegać wszelkich innych zarządzeń władz państwowych i sanitarnych.
  Polecam, aby w parafiach nie ustawała modlitwa przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej – Uzdrowienia Chorych oraz św. Rocha – patrona na czas zarazy o uwolnienie świata od obecnej pandemii i jej skutków. Warto również rozważyć możliwość ustawienia krzyży morowych, przy których byłaby możliwość modlitwy do Zbawiciela świata o miłosierdzie i ocalenie.
  Zapewniam o mojej nieustannej modlitwie za Was, szczególnie za osoby zarażone koronawirusem SARS-COV-2, za osoby przebywające w kwarantannie, za personel medyczny i spieszących zarażonym z pomocą. Wszystkim Wam przekazuję pasterskie błogosławieństwo.
  Płock, dnia 12 października 2020 r.
  †Piotr Libera
  Biskup Płocki
 3. W naszym kościele zgodnie z restrykcjami w związku z Covid-19 może przebywać 110 osób.
 4. Przypominam i zachęcam do segregowania śmieci na cmentarzu. Plastiki proszę wrzucać do dużych kontenerów, szkło do tzw. dzwonów i zużyte kwiaty i rośliny naturalne składać luzem.
 5. O posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Adamowa.
 6. Zapisujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin, jednorazowe i roczne.
 7. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszach Świętych.
 8. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz