Ogłoszenia duszpasterskie – 19.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu przypadają trzy dni świąteczne:
  w środę, 22 lipca, ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ MARII MAGDALENY, w czwartek, 23 lipca, ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY, PATRONKI EUROPY, w sobotę, 25 lipca, ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA i wspomnienie ŚWIĘTEGO KRZSZTOFA.
 2. W najbliższą niedzielę, 26 lipca, z racji przypadającego na sobotę wspomnienia Świętego Krzysztofa odbędzie się poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej.
 3. Pan kościelny Leszek Dudziński podjął decyzję
  o rezygnacji z funkcji kościelnego w naszej parafii. We wtorek, 14 lipca, poinformował mnie, że z dniem 15 lipca idzie na urlop wypoczynkowy, a po jego upływie rezygnuje z pracy kościelnego. Na spotkaniu z Radą Parafialną zapadła decyzja o konieczności zatrudnienia kogoś na funkcję kościelnego. W związku z tym prosimy osoby chętne o zgłaszanie się do Proboszcza naszej Parafii.
 4. Na spotkaniu z Radą Parafialną zapadłą decyzja
  o konieczności uporządkowania śmieci na cmentarzu. Prosimy, aby z każdej wsi przybyły w czwartek, 23 lipca, na godzinę 9:00 osoby chętne do porządkowania
  i segregacji śmieci. Dobrze byłoby, gdyby mogły przybyć przynajmniej po dwie osoby z każdej wioski,
  co usprawniłoby pracę. Prosimy o zabranie łopat, grabi, wiader i innych przydatnych narzędzi.
 5. Po objęciu tutejszej Parafii na koncie parafialnym było 5500 zł. Z tych pieniędzy opłaciłem rachunek za przegląd i wymiany akumulatorów w systemie alarmowym kościoła w wysokości 750 zł oraz za wywóz śmieci
  z cmentarza z czerwca w wysokości 1280 zł (1 mniejszy kontener). Pozostałe pieniądze mogą być niewystarczające na pokrycie wywozu pozostałych śmieci. Taca w przyszłą niedzielę, 26 lipca, przeznaczona będzie na cele gospodarcze. Jestem przekonany, że nasi zmarli z większym zadowoleniem będą spoglądać przez okno w Niebie na nasz cmentarz po jego uporządkowaniu.
 6. Osoby, które zamówiły Msze Święte proszone są
  o zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej w tygodniu w celu zweryfikowania imion i nazwisk z powodu nieczytelnego zapisu intencji.
 7. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie po Mszach Świętych wieczornych, oprócz poniedziałku.
 8. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz