Ogłoszenia duszpasterskie – 19.09.2021 r.

 1. We wtorek 21.09.2021 r. ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA, APOSTOŁA I EWANGELISTY.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Serdecznie dziękuję Paniom z Wildna za pomoc w posprzątaniu kościoła.
 4. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła mieszkańców Adamowa.
 5. Zostały zakończone prace remontowe przy ogrodzeniu i bramie cmentarnej. W chwili obecnej trwają prace remontowe przy kapliczce dla zmarłych. Niezbędne jest naprawienie pękniętej i załamanej posadzki.
 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele gospodarcze.
 7. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO DO WSPIERANIA DIECEZJALNYCH MEDIÓW

Siostry i Bracia! W  trzecią niedzielę września, 19 września 2021 r., Kościół w  Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu w  tym roku hasło papieskiego przesłania: „«Chodź i  zobacz», aby komunikować się spotykając osoby tam, gdzie są, i takie, jakie są”. Media bowiem mają za  zadanie nie tylko wyczerpująco nas informować i  pouczać o  faktach, ale także zainteresować rzeczywistością –  taką, jaka ona jest, i  do  niej zbliżać. Ewangeliczne „Chodź i  zobacz”, które  Jezus  kieruje  do  swych  pierwszych  uczniów,  dla  nas  –  ludzi  żyjących  w  dobie  mediów,  wirtualnego  świata  i  pandemii  koronawirusa  –  to  mocny  impuls,  abyśmy  korzystając  z  nowoczesnych  środków przekazu, budowali więzi między sobą, doświadczyli realnej wspólnoty i  łączyli się wokół tego, co ważne i  dobre, także dla naszego życia duchowego. Szczególne zadanie i  misja ewangelizacyjna w  tym względzie stoi przed mediami katolickimi. Dlatego Was  gorąco  zachęcam:  sięgajcie  często  po  naszego  „Gościa  Niedzielnego”,  słuchajcie  naszego Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, odwiedzajcie stronę internetową Diecezji Płockiej, otwierajcie strony internetowe i  profile portali społecznościowych, które mówią o  życiu Diecezji Płockiej i  jej wspólnot,  abyśmy  więcej  wiedząc,  jeszcze  bardziej  zaangażowali  się  w  życie  wspólnoty  Kościoła  i  parafii. Zechciejcie też wspomóc Waszym groszem, złożonym dziś do  puszek, naszą diecezjalną rozgłośnię, która jako najstarsze w  Polsce katolickie radio, od  ponad 30 lat informuje, łączy ludzi i  ewangelizuje. Niech ta misja ewangelizacyjna Kościoła Płockiego przez media nie ustanie, a  my poczujmy się wszyscy za nią odpowiedzialni. Płock, dnia 14 września 2021 r. †  Piotr  Libera Biskup Płocki

 1. W tym tygodniu odeszła do Wieczności Ś.P. Barbara Cackowska z Makówca. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek…
 2. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych,
  a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 20.09.2021 r.17:30 + Stanisław, Irena, Władysław Dębowscy
18:00+ Grzegorz Łysakowski  
Wtorek 21.09.2021 r.17:30 ᵻ Rodzice i Bronisława Konczalska, Dziadkowie Leon i Bronisława Konczalscy  
18:00 ᵻ Mateusz Serwach
Środa 22.09.2021 r.17:30 ᵻ Jerzy Marcinkowski(pop)od rodziny Bonieckich
18:00 ᵻ Jerzy Markowski (pop.)
Czwartek 23.09.2021 r.17:30 ᵻ ks. Teofila Dąbrowskiego i ks. Romualda Rudzińskiego
18:00 ᵻ  Krzysztof Szczepański (pop)
Piątek 24.09.2021 r.17:30 ᵻ Jan Wółkiewicz (2 roczn. śm.)  
18:00 ᵻ Władysława, Alojzy Murawscy i syn Stanisław
Sobota 25.09.2021 r.17:30 ᵻ Janusz Przerwa w 30 roczn. śm. Rodzice Ostrowscy i Irena Predenkiewicz  
18:00 +Sabina Pipczyńska, Stanisław Pniewski, Alfred Żurawski
Niedziela 26.09.2021 r.8:00 ᵻ Anna, Jadwiga, Krzysztof, Heliodor Leżyńscy  
10:00 ᵻ Anna, Wacława, Wiesława Lewandowscy  
12:00 ᵻ  Stanisława, Stefan Matuszewski i Jerzy Marcinkowscy

Możesz również polubić…