Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021 r.

  1. W przyszłą niedzielę, 28 lutego, na wszystkich Mszach Świętych kazanie będzie głosił Ks. Włodzimierz Osica, Pallotyn. Po Mszach Św. będzie zbierał ofiary na pomoc Katolikom na Ukrainie i rozprowadzać będzie kawę i herbatę z Afryki oraz inne rzeczy przeznaczone na pomoc misjom.
  2. Z całego serca zachęcam do wzięcia udziału w akcji „Zapalmy Światło Miłosierdzia” zaakceptowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę. Polega ona na tym, aby w poniedziałek 22 lutego br., z okazji 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie – zapalić światło w oknach domów i mieszkań, na przykład o godzinie Miłosierdzia – 15:00 lub w godzinach wieczornych. Organizatorzy akcji zachęcają, aby „Światło Miłosierdzia” zapalić także przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach – na znak łączności z Płockiem, gdzie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska, w klasztornej celi Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego. Akcja ta wpisuje się również w przygotowania do obchodów 30. Rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Płocku i godnego upamiętnienia Placu Celebry Papieskiej, poprzez postawienie krzyża, w który wpisany zostanie wizerunek Jezusa Miłosiernego.
  3. Zachęcam do bardziej świadomego przeżycia okresu Wielkiego Postu, chociażby przez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, jak również realizacji osobistych postanowień i wyrzeczeń.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele gospodarcze.
  5. W przyszłym tygodniu, w piątek po Mszach Świętych, proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła mieszkańców miejscowości Lubianki.
  6. Przypominam, że w naszym kościele zgodnie z restrykcjami w związku z Covid-19 może przebywać 31 osób. Proszę o stosowanie się do zaleceń sanepidu w związku z pandemią: dezynfekcja, dystans społeczny, maseczka.
  7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Ś.P. Zbigniewa Maciejewskiego z Wildna. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
  1. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

Możesz również polubić…