Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020 r.

 1. Dzisiejsza taca gospodarcza liczona będzie komisyjnie przez członków Rady Parafialnej po Mszach Świętych. W przyszłą niedzielę, 02.08.2020 r. poinformuję o wysokości zebranej kwoty.
 2. W związku z tym, iż nikt z Parafian nie zgłosił się do pełnienia funkcji kościelnego proszę, aby do czasu zatrudnienia osoby na to stanowisko w soboty po Mszach Świętych wieczornych przedstawiciele poszczególnych miejscowości przybyli odświeżyć kościół na niedzielę. Proszę, aby Radni Parafialni zorganizowali osoby z poszczególnych sołectw. Mieszkańcy Chrostkowa porządkowali kościół w ubiegłą sobotę, dlatego w dalszej kolejności proszę przybywać w porządku alfabetycznym rozpoczynając od Adamowa.
 3. Serdecznie dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi, Chrostkowa i z Wildna oraz Paniom z Związku Emerytów i Rencistów z Janiszewa, a także innym osobom, które z własnej inicjatywy wykonały w środę prace porządkowe na cmentarzu.
 4. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panu z Chrostkowa, Nowej Wsi oraz Adamowa, którzy w czwartek wykonali prace przy segregacji i porządkowaniu śmieci na cmentarzu grzebalnym.
 5. Dziękuję Rodzinie z Chrostkowa za użyczenie  ładowarki do prac porządkowych na cmentarzu.
 6. Troska o cmentarz jest przejawem żywej wiary w „ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny” jak odmawiamy w Credo, a także niewątpliwie jest świadectwem naszego szacunku dla zmarłych.
 7. Składam serdeczne podziękowania dla grupy osób, które z własnej inicjatywy wykonały prace porządkowe wokół kościoła i plebani. Choć pomagali również Panowie, na usta cisną się słowa z Księgi Przysłów „Niewiastę dzielną któż znajdzie. Jej wartość przewyższa perły.”
 8. Osoby, które zamówiły Msze Święte proszone
  są o zgłaszanie się do Kancelarii Parafialnej w tygodniu
  w celu zweryfikowania imion i nazwisk z powodu nieczytelnego zapisu intencji.
 9. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie po Mszach Świętych wieczornych, oprócz poniedziałku.
 10. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych, a wszystkim Wam Błogosławionego tygodnia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz