Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022r. oraz intencje mszalne

 1. 2 marca Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 10:00 i 17:00. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas post ścisły.
 2. Czas Wielkiego Postu to między innymi przeżywanie Męki Pańskiej podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie tradycyjnie odprawiana w piątki o godzinie 16:00. Gorzkie Żale, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane w niedzielę. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. godz.08:00.
 3. W piątek 4 marca Święto Świętego Kazimierza Królewicza.
 4. Z serca dziękuję Wszystkim  Osobom czynnie zaangażowanym w przygotowania do wizytacji przez Księdza Biskupa Piotra Liberę, jak również w sam przebieg wizytacji i wspólną modlitwę. Bóg zapłać!
 5. W przyszłym tygodniu o pomoc w posprzątaniu kościoła proszę  mieszkańców Chrostkowa.
 6. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności Śp. Stanisława Budzińska z Janiszewa i Śp.Teresa Muranowska z Lubówca. Polećmy je Bożemu miłosierdziu…
 7. KOMUNIKAT DELEGATA KEP DS. OCHRONY DZIECI I MŁODZIEŻY W ZWIĄZKU Z DNIEM MODLITWY I POKUTY ZA GRZECH WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO MAŁOLETNICH (do odczytania w kościołach i kaplicach w niedzielę 27 lutego br.) W najbliższy piątek, 4 marca, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta dusz- – 54 – pasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i  wrażliwości oraz stanowi pomoc do  naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy. Zachęcam wszystkich do włączenia się w modlitwę w naszych wspólnotach parafialnych, m.in. poprzez nabożeństwo drogi krzyżowej z przygotowanymi na ten dzień rozważaniami. Wyrazem naszego wsparcia dla skrzywdzonych niech będzie również podjęcie postu oraz innych czynów pokutnych, nade wszystko zaś postawa otwartości i zrozumienia, przyjęcia osób zranionych i ich bolesnej historii. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zranieni mogli odczuć wsparcie całej wspólnoty Kościoła. Skrzywdzeni, niezależnie od tego kto był sprawcą ich krzywdy, mają prawo liczyć, że nie zabraknie im naszego duchowego towarzyszenia. Gniezno, dnia 27 lutego 2022 r. † Wojciech Polak Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży
 8. W imieniu mieszkańców Sołectwa Wildno oraz swoim własnym zwracam się z prośbą o pomoc dla poszkodowanych w dniu 19 lutego b.r. i ogłaszam zbiórkę na remont ich domu w Wildnie. Każda złotówka ma ogromne znaczenie. Po każdej Mszy Św. w niedzielę 6 marca będą zbierane ofiary do puszek przez osoby pomagające poszkodowanym.
 9. Wszystkim Parafianom, którzy w nadchodzącym tygodniu obchodzą imieniny bądź urodziny życzę wszelkich Łask Bożych,
  a wszystkim Wam zdrowia, pokoju i Błogosławionego Tygodnia.

Intencje mszalne

  Poniedziałek 28.02.2022 r.16:30 + Jadwiga Markowska (pop. od Jadzi z rodziną)
17:00 + Waldemar Dudziński (pop. od chrześniaka Krzysztofa z rodziną)
Wtorek 01.03.2022 r.16:30 + Barbara, Ryszard i Stanisław Wiśniewscy, Stanisław Umerle
17:00 + Krystyna Boryszkowska
Środa 02.03.2022r.10:00 ᵻ   Rodzice Helena i Stanisław Kurzyńscy i zmarli z rodziny
17:00 ᵻ   Ryszard Lewandowski (pop. od szwagra Marka z rodziną)  
Czwartek 03.03.2022 r.16:30 ᵻ  Wanda Pniewska (pop. od Zofii Marcinkowskiej)           
17:00 + Adam Matuszewski (pop)           
Piątek 04.03.2022 r.16:30 + Helena, Kazimierz Grzymkowscy
17:00 +  Grzegorz Kwiatkowski (pop)
Sobota 05.03.2022 r.16:30 + Bogumiła, Mieczysław Sztangierscy
17:00 + Jerzy Marcinkowski (pop.)
Niedziela 06.03.2022 r.8:00 ᵻ Agnieszka Lewandowska (38 roczn. śm.)  
10:00 ᵻ Halina, Adela, Józef Dytrych, Zofia Celmer  
12:00 ᵻ Irena i Mieczysław Zielińscy i Stanisław Nowakowski

Możesz również polubić…