OGŁOSZENIA- III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 15 MARCA 2020R.

1.  Zgodnie z zarządzeniem ks Bpa Piotra Libery  na czas kwarantanny zostają odwołane rekolekcje  w naszej parafii. Msze św. dziś o godz. : 8.00, 10.00  oraz 12.00. według zamówionych intencji zostaną odprawione dla Rodziny. Pozostali Parafianie pozostają w domu i korzystają z Mszy św transmitowanych prze TV i Radio. Godziny transmisji zostały podane na stronie internetowej parafii: parafiachrostkowo.eu

2. Z racji na aktualna sytuację związaną z kwarantanną społeczeństwa do 29 marca Ks Bp Piotr Libera udziela dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św następującym wiernym:

a. osobom w podeszłym wieku

b. osobom z objawami infekcji( kaszel,katar podwyższona temperatura)

c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym,którzy sprawują nad nimi opiekę

d. osobom,które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św niedzielnej nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła przez transmisje radiowe telewizyjne internetowe.

Jednocześnie trzeba zachować zasad higieny i jeśli nie należymy do grupy ryzyka możemy skorzystać z  Mszy św. spowiedzi i komunii w liczbie nie więcej niż 50 osób. Komunię możemy przyjąć na rękę, nie żegnamy się wodą święconą, nie całujemy Krzyża i stuły oraz nie przekazujemy sobie znaku pokoju przez uścisk dłoni ale przez skinięcie głową.

3. Kościół nie zostanie zamknięty a Msze św  zamówione zostaną odprawione tylko dla Rodziny,która zamawiała intencje, lub zostaną odprawione w innym czasie.

Msze św jutro i we wtorek o godz. 16.30 i 17.00

4. Przypominam, że w ramach wielkopostnego dzieła pomocy prowadzonego przez Caritas od jutra w zakrystii możemy nabywać baranki wielkanocne.

5. W związek małżeński maja zamiar wstąpić: Marcin Michalak,kaw. Zam Żnin oraz Małgorzata Kielkowska zam Nowa Wieś par tut. Zapowiedź druga.

Marcin Mączyński, kaw zam w Brzozówce oraz Justyna Michalska, panna zam Chrostkowo. par tut. Zapowiedź pierwsza.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz