OGŁOSZENIA – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04. 2020R. (BIBLIJNA)

  1. DZIŚ przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijną. Słowo Boże którym się karmimy jest żywą obecnością Pana Jezusa pośród nas. Zachęcam do codziennej lektury Pisma św w naszych domach i Rodzinach.
  2. Został ustalony termin Pierwszej Komunii św oraz termin Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń chrztu św. na dzień 13 września ( jeśli nie będzie innych przeciwskazań). Pierwsza Komunia na Mszy św o godz. 10.00, zaś Odnowienie Przyrzeczeń na Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe. Będziemy je odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Codziennie nabożeństwo majowe będzie transmitowane przez stronę internetową naszej Parafii. Zachęcam do indywidualnej modlitwy oraz jeśli to możliwe do śpiewania majowego przy Figurkach. Zwracam się z apelem do mieszkańców poszczególnych wiosek o udekorowanie przydrożnych Figurek i Krzyży. Flagi, choręgiewki można odbierać u Ks Proboszcza lub p. Kościelnego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Z racji na obowiązujący stan epidemii nie będę odwiedzał chorych starszych. Proszę o osobistą modlitwę w domach łącząc się z Kościołem Parafialnym za pośrednictwem internetu. Za tydzień po mszy św o godz. 12.00 Wystawienie i modlitwa za przyczyna św. Jana Pawła II
  5. Przypominam że w Mszach św. może uczestniczyć większa liczba wiernych. Na nasz Kościół przypada 20 osób. Na zewnątrz Kościoła tez można uczestniczyć we Mszach św. zachowując bezpieczny odstęp.
  6. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, która została przeniesiona z Niedzieli. Z racji na obowiązujący stan Msze św zostaną tego dnia odprawione wieczorem razem z nabożeństwem majowym.
  7. Dziękuje jeszcze raz wszystkim, którzy byli w jakikolwiek sposób zaangażowani w prace przy budowie Pomnika Papieża. Planujemy poświęcić go 18 maja na Mszy św o godz. 10.00
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła; Rnie Tułodzieckich z Janiszewa,Rnie Szczepańskich z Nowej Wsi,Rnie Szwajkowskich z Janiszewa oraz anonimowym ofiarodawcom.

Parafialna Pielgrzymka do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie została przeniesiona na 30.04 do 03.05 2021r.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz