OGŁOSZENIA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO- (31 MAJA 2020R.)

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres paschalny.
  2. Jutro w drugi dzień Zielonych Świat, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. wieczorem.
  3. Od dziś został zniesiony limit wiernych w kościołach oraz dyspensa Biskupa Płockiego od uczestnictwa we mszy św niedzielnej. Zapraszam do wspólnej modlitwy we wspólnocie naszego Kościoła pamiętając o zakładaniu maseczek. Od dziś również zawieszamy transmisje internetowe Mszy św niedzielnych z naszego Kościoła.
  4. Przyszła niedziela- Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, obowiązku wynikającego z przykazania kościelnego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i kandydatów do Bierzmowania w pierwszy piątek od godz. 16.30. W pierwszy piątek odwiedzę chorych i starszych z Najświętszym sakramentem. Msza św w Nowej Wsi ok 10.45.Przyszła niedziela jest pierwsza niedzielą miesiąca. Po sumie wystawienie.
  6. W związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała proszę o zorganizowanie asysty procesyjnej . W tym roku zgodnie z zaleceniem Biskupa Procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół Kościoła( 3 razy) . Będzie tylko jeden ołtarz przy pomniku papieża. Wszystkich parafian proszę by z kwiatów rosnących w ogródkach w miarę możliwości ułożyć skromny dywan wokół Kościoła. Jest to inicjatywa ogólnopolska i wytyczne Episkopatu. Zamiast kupować kwiaty,proszę by to były kwiaty z ogrodów pól. Proszę by tak jak co roku osoby i wioski odpowiedzialne za strojenie ołtarzy w miarę możliwości podjęły trud organizacji tej dekoracji.
  7. W czwartek przypada święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.
  8. Intencje Mszalne.
  9. W związek małżeński maja zamiar wstąpić: Pakulski Damian kawaler zam Makówiec par tut. oraz Kowalczyk Marta panna zam Lipno . Zapowiedź druga. Dudziński Krystian kaw. zam Kujawy par Skępe oraz Kwiatkowska Małgorzata panna zam. Makówiec zapowiedź druga.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz