VI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LUTY 2020 R.

1. 26 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Wielki Post to czas w którym powinniśmy praktykować czyny pokutne ( modlitwa, jałmużna, uczynki miłosierdzia i umartwienia) a także powstrzymać się od zabaw.

W Środę Popielcową Msze Św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz.10:00 oraz 17:00. Zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Przypominam, że tego dnia katolików obowiązuje post ścisły: jakościowy ( nie spożywamy mięsa oraz alkoholu) i ilościowy ( ograniczenie ilości spożywanych posiłków).

2.Czas Wielkiego Postu to również przezywanie Męki Pańskiej podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 15:00 (bezpośrednio po niej Msza Św.). Gorzkie Żale, połączone z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, będą odprawiane w niedziele. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8:00. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych.

3.  Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

4. Dziękuje tym Parafianom, którzy w mijającym tygodniu pracowali przy zalewaniu cokołu pod Pomnik Papieża. Bóg Zapłać za ofiary anonimowe na cele gospodarcze oraz z dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze

5. Są jeszcze do nabycia płyty DVD z koncertu Eleni.

6. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca po Sumie wystawienie i modlitwa za wstawiennictwem Św. Jana Pawa II.

Możesz również polubić…